Yeni Akit Gazetesi ile ilgili basın bildirisi

Kasım 9, 2013 de Basın Açıklamaları

BASIN BİLDİRİSİ

               08.11.2013 Tarihli Yeni Akit Gazetesinde yayınlanan  “Emniyet-Sen Aydınlıkçı çıktı” başlıklı haberi üzerine, bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

                Öncelikle şu husus bilinmelidir ki; Bugün yani 09.11.2013 günü sendikamızın kuruluşunun 1. Yılını kutladığımız günde böyle bir haber ile anılmak biz Emniyet-Sen lileri derinden yaralamıştır. Emniyet-Sen kurulduğu günden bu yana her platformda bu hareketin teşkilatın içerisindeki hukuksuzlukları ve adaletsizlikleri gidermek için kurulmuş bir hak arama birlikteliği olduğunu ve kimsenin sağ kolu, sol kolu, ön bahçesi yada arka bahçesi olmadığını yalnızca meslektaşlarının hakları için mücadele edeceğini belirtmiş ve bundan sonrada bu çizgide devam etme kararlılığında olan bir sendikadır.

                Sendikamızın haberde konu olan “Aydınlıkçı, Maoist ve Doğu PERİNÇEK in aydınlık hareketine bağlı olduğu” tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüdür. Bu haber teyide muhtaç olmasına rağmen, Emniyet-Sen i arayıp bilgi almadan bizleri de dinlemeden tek taraflı bir haber yapmasından dolayı, Ramazan ALKAN isimli muhabirden ya haberi belgelendirmesini ya da Emniyet-Sen den özür dilemesini beklemekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Faruk SEZER

Emniyet-Sen Genel Başkanı