TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN EMNİYET-SEN’E DESTEK, EGM’NE TEPKİ !

Nisan 29, 2013 de Basında Biz

 

TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN EMNİYET-SEN’E DESTEK, EGM’NE TEPKİ !

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Emniyet-Sen’i kuran 6 polisin meslekten ihraç edilmesine tepki göstererek, “Türkiye Kamu-Sen, baş koydukları bu yolda mesleklerinden ihraç edilen 6 cengâverin daima yanında olacak ve bu yolda onlara gereken her türlü desteği sonuna kadar verecektir” dedi.

Koncuk yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Emniyet-Sen’i kuran 6 polisi meslekten ihraç ederek demokratik bir hakkın nasıl engellendiğini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti.
Koncuk, uygulanan bu cezanın tarihi bir yanlış olduğunu belirterek, ileri demokrasi söylemlerinin bu uygulamayla asla bağdaşmayacağını ve 250 bin polisin kendilerinin haklarını savunmak için bu yola baş koyan 6 “cengâvere” sahip çıkması gerektiğini söyledi. Koncuk, “6 tane aslan gibi gencimiz polis arkadaşlarının haklarını savunmak, insanlık dışı çalışma şartlarının düzeltilmesini sağlamak için bir sendika kurdular. Önlerine çıkarılan türlü engelleri aşan bu gençlerimiz önceki gün Emniyet Genel Müdürlüğünün tarihe kara bir leke olarak geçen kararıyla ne yazık ki şerefli mesleklerinden ihraç edildiler. Verilen bu karara seyirci kalan İçişleri Bakanı sayın Muammer Güler’i ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’ı kınıyorum. Kendi teşkilatlarında yaşanan bu olaya seyirci kalmayı acaba nasıl içlerine sindirmektedirler?” dedi.

250 bin polisin bu 6 polise sahip çıkması gerektiğini söyleyen Koncuk, “Bu 6 cengaver tüm Emniyet mensuplarının haklarını savunmak için bu yola çıktılar, meslekten atılmayı ilk günden göze alarak sendika kurdular. Bu 6 gencimizin meslekten atılması ileri demokrasiyle söylemleriyle asla bağdaşmamaktadır. Sayın Başbakan bu işe derhal el atmalı ve bu gençler haklarını geri almalıdır. Yaşanan bu olay bu iktidarın 250 bin polise bakışını da göstermektedir” diye konuştu.

Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in, baş koydukları bu yolda mesleklerinden ihraç edilen 6 “cengâver”in daima yanında olacağını ve bu yolda onlara gereken her türlü desteği sonuna kadar vereceklerini söyledi.

Kaynak: Polis Memurları Dayanışma Grubu