“Polislerimizi ve tüm teşkilat mensuplarımızı sendikamıza katılmaya bekliyoruz”

Mart 28, 2013 de Basında Biz

 

3 Mart tarihinde yapılan olağanüstü kongre ile seçilmiş başkan olarak görevi üstlenen Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Anayasadan aldıkları hakkı kullandıklarını, yasal bir sendika olduklarını belirten Emniyet-Sen Genel Bakanı Faruk Sezer, “Emniyet Genel Müdürlüğü hakkımızda soruşturma açtı. Oysa, Genel Müdürlüğün hakkımızda idari soruşturma açma yetkisi bulunmamaktadır. Emniyet Sen hakkında açılan idari soruşturma yasal olmamakla birlikte anayasaya da aykırı bulunmaktadır. Danıştay, Emniyet-Sen’i tanımıştır” dedi

“7 BİN ÜYEMİZ VAR”

Emniyet Sen’in halen 7 bin üyesi bulunduğunu, bu sayıyı 10 Nisan Polis Bayramı’na kadar 25 bine yükseltmeyi planladıklarını aktaran Faruk Sezer, “Bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Uluslararası Polis Sendikası(Euro Cop) yetkilileri ile görüşmelerimiz sürüyor. Yaz ayında Euro Cop yöneticileri ile birlikte ülkemizin büyük illerini gezmeye başlayacağız. Uluslararası Polis Sendikasına üyelik başvurumuz kabul edildi. Ön kabul gerçekleşti. Emniyet Sen olarak ülkemizde hizmet veren hiçbir konfederasyona üye olmayacağız. Tek muhatabımız Uluslararası Polis Sendikası olacak” dedi.

“BİZ ASLA SOKAĞA DÖKÜLMEYECEĞİZ”

Polislerin Emniyet Sen’e üye olmaya çekinmesine gerek olmadığını ifade eden Faruk Sezer, açıklamasında şunları dile getirdi:

“-Benim 4 evladım var. Haklarımızın korunması için kutlu bir mücadeleye girdik. Anayasadan aldığımız yasalardan yola çıkarak artık polisin de bir sendikası olması gerektiği için vücudumuzu taşın altına koyduk. Biz teşkilat olarak kendi içimizden korkuyoruz. Arkadaşlara tavsiyem, okusunlar. Anayasayı, haklarımız ile ilgili yasaları titiz bir şekilde takip etsinler. Anayasanın 51. maddesi şöyle der ki; hiç kimse önceden izin almadan sendika kurabilir ve üye olabilir. Yasal olarak polisin sendikaya üye olmasının önünde engel bulunmuyor. Biz görev icabı birçok legal ve illegal yürüyüşleri gösterileri polis olarak takip ettik. Herkes şunu iyi bilsin ki polis hakkını aramak sokağa dökülmeyecektir. Biz devletin gücüyüz ve bunun bilincindeyiz. Emniyet Sen olarak bizim tek isteğimiz 20 yıl önce işçilere, memurlara verilen hakların aynısını bugün bize verilmesidir. Biz 20 yıl geriden takip ediyoruz.”

Emniyet”in en büyük sıkıntılarının özlük ve sosyal haklar ile ek gösterge hakları olduğuna dikkat çeken Sezer, Emniyet-Sen’e en çok müdürlerin ihtiyacının bulunduğunu söyledi. Sezer, kimsenin arka bahçesi olmadıklarını da özellikle vurguladı, “Bizim tek gayemiz, polisin sosyal, özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktır” dedi.(Gökhan Karabulut)

Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/polisleri-sendikamiza-katilmaya-bekliyoruz-124982.html

EMNİYET-SEN Genel Merkez Adresi :
Strasburg Caddesi No : 30-25 Kızılay-Ankara
Telefon: 0312 232 10 50
Faks : 0312 232 50 10

Bağışlarınız İçin:
Emniyet Sen Tüzel Kişiliğine Ait Hesap Numarası
IBAN ………: TR710001500158007300509082
Şube kodu..: 0082
Hesap No…: 00158007300509082
Vakıfbank Kızılay Şubesi