İstanbul İl Temsilciliği Dualarla Açıldı

Mayıs 5, 2013 de Genel Kurul İlanları

 

İstanbul İl Temsilciliği Dualarla Açıldı

EMNİYET-SEN İstanbul Temsilciliği düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bahçelievler ilçesi Şirinevler Mahallesinde gerçekleştirilen törene, EMNİYET-SEN Genel Başkanı Faruk Sezer, EMNİYET-SEN İstanbul İl Başkanı Hanifi Çalışkan, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı KESK, DİSK, KAMU-SEN ve MEMUR-SEN sendikaların yöneticileri ile sendika üyesi polisler katıldı.

Açılış töreninden önce bir konuşma yapan EMNİYET-SEN Genel Başkanı Faruk Sezer; “Biz sendikacı olduğumuz kadar polis, polis olduğumuz kadarda sendikacıyız. Biz ayrılmayız. Eğer ki bir meslektaşımıza karşı bir hukuksuzluk var ise, bir meslektaşımıza karşı saldırı var ise; sendikayı elimizin tersliği ile iteriz. Çünkü orada bizim polisliğimiz başlar. Polisimize yapılan hiçbir hukuksuzluğa sessiz kalmayacağız” dedi.

Açılış törenin ardından tebrik ziyaretine gelen CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ise, “Biz hak mücadelesi verenin, hukuk mücadelesi verenin, aynı zamanda kendi hakkını ve hukukunu koruyan insanların haklarını korumak için bir araya geldiğini düşünüyoruz. Siyasi görüşünüz nedir onunla ilgilenmiyoruz. Çünkü önemli olan sendikacıların hak mücadelesi veriyor olmasıdır. Dolayısıyla burada bizim destek olmaktan başka bir düşüncemiz olamaz. Eğer daha örgütlü bir emniyet olsaydı bu yaşamış olduğumuz 1 Mayıstaki tatsız olaylar olmazdı ve emniyet mensuplarıyla karşı karşıya kalmazdık. Çünkü biz hiçbir zaman karşı karşıya gelmek istemezdik ama siyasi irade bir tercih kullandı ve karşı karşıya getirme yönünde bir adım attı ve bunu da kararlıkla uyguladı” dedi.

Kaynak: İHA

Haber Kaynakları: http://www.haber3.com/emniyet-sen-polisimize-yapilan-hicbir-hukuksuzluga-sessiz-kalmayacagiz-haberi-1946056h.htm

Açılışımıza Katılarak Bizleri Onurlandıran Konuklarımıza Teşekkür ediyoruz.