A. Fuat SEZER (Kamuoyuna Duyuru)

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:25

 BASIN BİLDİRİSİ

                       09.11.2012 Günü Ankara Valiliği ne verdiğimiz kuruluş bildirim dilekçesi vererek, 168 yıllık Türk Polis Teşkilatının ilk ve tek sendikası olan EMNİYET-SEN sendikası resmen tüzel kişiliğine kavuşmuş ve 250.000 meslektaşımızın haklarını aramak, sessiz yığınların sesi olmak amacı ile bu yola çıkmıştır. Bu kutlu yolda önümüze engeller çıkarılacağını biliyorduk. Ancak hukuka ve adalete olan inancımız tamdı ve hiç bir zaman bu inancımızı yitirmedik. Genel Başkanımız Sn. Faruk SEZER ve yönetim kurulu üyeleri, 4 ayrı hukuksuz suçlamadan dolayı meslekten ihraç edildiler..Bizleri üzüntüye boğan idarenin bu tasarrufu, bizlerde yılgınlığa yol açmak yerine daha da kamçılamıştır.
                     Gelinen noktada, ilk mutlu haberi 28.11.2013 günü Antalya’ dan aldık. Antalya İdare Mahkemeleri Sn. Genel Başkanımız Faruk SEZER hakkında verilen meslekten men cezası ile ilgili olarak “Yürütmeyi Durdurma” kararı vermiştir. Devam eden süreçte EMNİYET-SEN’ in kapatılması için Ankara Valiliği’ nin verdiği dilekçeye istinaden Ankara 9. İş Mahkemesinde görülen kapatma davasında 30 Ekim 2013 günü mahkeme, “Polislerin sendika kurmasına engel olarak gösterilen 4688 S.K. nun 15/j maddesinin Anayasanın 5. 10. 13. ve 51. maddelerine aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine sevk edilmesine hükmetmiştir.” 
                  Netice itibariyle, geçmiş tarihlerde Sivil Memurlar Sendikası SİME-SEN sendikasının yaşamış olduğu süreç EMNİYET-SEN için de aynı şekilde gelişecek ve inanıyoruz ki 4688 S.K. nın 15/j maddesi Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilerek EMNİYET-SEN’ in önündeki son engel de kalkmış olacaktır. Kutlu yürüyüşümüz ilk günkü heyecanımızla devam etmektedir. Bu zorlu süreçte bizlerden hukuki desteğini esirgemeyerek her zaman yanımızda olan avukatlarımız, Sn. Av. Emrah AYTEKİN’ e, Sn. Av. Özgür NALÇAKAR’ a ve Sn. Av. M. Kürşat ÜÇÜNCÜ’ ye, İl Temsilcilerimize, maddi ve manevi her şartta yanımızda olan EMNİYET-SEN gönüllülerine ve ailelerine, bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm Sendika ve Konfederasyonların Sayın Genel Başkanlarına ve bütün meslektaşlarımıza teşekkürü borç biliriz..

Yönetim Kurulu Adına.
Ali Fuat SEZER
EMNİYET-SEN Genel Başkan Başdanışmanı ve Basın Sözcüsü

Okunma Sayısı:318
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN