ÜYELERİMİZİ VE SENDİKAMIZLA GÖNÜL BAĞI OLAN MESLEKTAŞLARIMIZI BU ŞAHSA KARŞI UYARIYORUZ

Yayınlanma Tarihi:30-01-16 08:58

ÖNEMLİ DUYURU !

Son günlerde, meslektaşlarımızdan idare ile olan ihtilaflarında olsun, tamamen özel durumlarıyla alakalı olsun, adli veya idari dava açmak isteyenlerin; kendisini çeşitli sosyal paylaşım polis sayfalarında hukuki danışman olarak öne çıkaran bir şahıstan yardım talebinde bulundukları, bu şahsın kendisini sendikamızla ilişkilendirdiği, sendikamızla hukuki bir bağının olduğu algısını verdiği ve meslektaşlarımızdan, yaptığı hukuki yardım karşılığında yüksek meblağlarda ücret talep ettiği yönünde meslektaşlarımızdan bizi üzen sıkça duyum ve mesaj almaktayız.

Sendikamızın tüzüğünde de yazar ki, sendikamızın bir görevi ve yetkisi de;

... İDARE ile doğacak itilaflarda ortak hak ve menfaatlerin izlenmesinde ve hukuki yardım ihtiyacının ortaya çıkması durumunda üyeleri ve mirasçılarını her düzeyde ve her derecedeki yönetim ve yargı organları önünde temsil etmek veya ettirmek, dava açmak ve açılan davalarda taraf olma işlerini yürütmektir. 

Bu görev ve yetki çerçevesinde, sendikamız kurulduğu günden beri, avukatlarımız aracılığıyla üyelerimizin İDARE ile olan ihtilaflarında yanlarında olmaya, hak ve menfaatlerini korumak adına yargı organları önünde temsil etmeye kıt imkanlar içinde azami gayret göstermektedir.

Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi, idare ile çok fazla ihtilaf ve bunun yanında boşanma vs. gibi özel durumları sıkça yaşayan meslektaşlarımıza hukuki yardım yapma karşılığında yüksek meblağlar isteyen ve kendisini sendikamızla ilişkilendirerek adeta pazarlayan, güven tesis etmeye çalışan bir şahıs türemiştir. 

Özellikle belirtiyoruz ki; sendikamızın kuruluşundan itibaren geçen 3 yıl 3 ay 22 günlük süre içinde, ortada ismi dolaşan şahsın sendikamızla hiçbir hukuki bağı olmamış, faaliyetlerimizde hiçbir şekilde bulunmamıştır. 

Üyelerimiz dışındaki meslektaşlarımızdan bu şahısla irtibata geçip hukuki yardım alan veya almak isteyenlerin, karşılıklı olarak anlaşıp, anlaşamamaları sendikamızı hiçbir şekilde ilgilendirmez, sendikamızla ilişkilendirilemez, bu sadece tarafların kendilerinin bileceği bir iştir.

Son olarak üyelerimizi ve sendikamızla gönül bağı olan meslektaşlarımızı, sendikamızın ve kendilerinin haklarını korumak adına bu hususta dikkatli ve hassas olmaya çağırıyor, hukuki yardım talepleriyle ilgili konularda sendikamızın genel merkez telefonuyla irtibata geçmelerini istiyoruz. 

Bahse konu şahsı da; bundan sonra kendisini sendikamızın tüzel kişiliği ile ilgili irtibatlandırmaya, sendikamızın adını kullanmaya devam etmesi durumunda, sendika tüzel kişiliği olarak ismini kamuoyuna ifşa ederek, kendisine karşı her türlü yasal hakkımızı kullanacağımız konusunda uyarıyoruz. 

Kamuoyuna ve meslektaşlarımıza önemle duyurulur. 

Faruk SEZER
Emniyet-Sen Genel Başkanı

Okunma Sayısı:4801
Tweet

Yorumlar:

Ziyaretçi: 05.02.2016-12:10:54
arkadaşım senelik izin istemeye avukatını göndermişti.izin vermek zorunda kaldılar.sendikanın kıracagı çok şey var
Ziyaretçi: 31.01.2016-12:53:03
isminide koyun arkadaşım bu şahsında millet bilsin kimdir diye
Ziyaretçi: 30.01.2016-11:42:23
şahsın ismi ?
HABERE YORUM YAZIN