DİYARBAKIR SİLVAN'DA MEYDANA GELEN MENFUR OLAYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZ

Yayınlanma Tarihi:15-12-15 08:28

            Diyarbakır'da Silvan yolu Oğuzlar köyü yakınlarında zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılan bomba neticesi 3 polisimizin şehit olduğu 3 polisimizin yaralı olduğu haberi  hepimizi derinden üzmüştür.

            Acımız büyüktür. Bu millet polisini ve askerini her vakit kendi evladı bilmiş, büyük ve asil bir millettir. bizler kahpece tuzaklarla polisimize askerimize saldıran terör örgütünü sadece telin etmek ve kınamakla yetinmiyoruz, onun ortadan kaldırılması için devlet gücünün ve otoritesinin tam ve eksiksiz bir şekilde kullanılmasını da talep ediyor ve bu hususta mücadele veriyoruz. Ancak; her terör eylemi sonrasında, terörist faaliyetleri kınamak yerine, terörle mücadele eden kurumları eleştirerek, adeta olanlardan, güvenlik güçlerimizi sorumlu tutmaya çalışanlar, oluk oluk şehit kanı akarken, oturdukları sırça köşklerden barış ve demokrasi naraları atanlar, dağdan inen teröristleri davul zurna eşliğinde karşılayanlar, Devletin hâkim ve savcılarını teröristin ayağına gönderenler, ekmeğini yediği, varlığını borçlu olduğu Devletin kurumlarını içten içe yıpratanlar, Terörle mücadele yerine teröristle müzakereye soyunanlar; Teröre karşı etkin mücadele etmemizin önündeki engellemelerini kaldırmaları gerekmektedir.

 

İnanıyoruz ki, Türk milleti kendisine oynanan oyunu ve yapılan hainliği de asla unutmayacak; kim olursa olsun, teröriste yardım ve yataklık edenlere hak ettiği cevabı mutlaka verecektir.Bilinmelidir ki; her şehit haberinden sonra, yetkililerin sığ açıklamaları, artık bizleri tatmin etmemekte ve acımızı dindirmemektedir. Emniyet-Sen olarak teröristleri, sokaktaki vurdumduymazları ve teröriste terörist diyemeyen siyasetçileri ve tüm destekçilerini lanetliyoruz.

EMNİYET-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 

Okunma Sayısı:833
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN