Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. Yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Yayınlanma Tarihi:09-11-15 10:58

 Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Büyük Türk Milletinin bağımsızlığı ve özgürlüğü adına, yılmadan yıkılmadan yedi düvelle yaptığı mücadelesi sonucunda Büyük Türk milletine milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetini armağan etmiştir. Yine bir çok ulus emperyalizm karşısında bu mücadeleyi örnek almıştır.

Atatürk hayatını Büyük Türk Milletine adamış eşsiz bir kişilik ve büyük bir komutandır. Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır. Onun Türk Milletine emanet bıraktığı eşsiz değerleri yaşatmalı ve her daim sahip çıkmalıyız. Son dönemlerde ülkemizde kirli oyunlar sergilemek isteyenler bilmelilerdir ki; Türk Milleti Ata'sından aldığı mücadele gücüyle, bu kötü niyetli kişiliklere karşı dimdik ayakta duracaktır. Vatanına ve milletine sahip çıkarak, Cumhuriyeti muhafaza etmek için nasıl ki geçmişte yaşananlar karşısında dik duruş sergilemişse bugünde aynı kararlılıkla güçlü ve kudretli bir şekilde tüm kirli oyunlar karşısında dimdik duracak ve değerlerine sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve milletle anıyor, Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhları şah mekânları cennet olsun...

Emniyet-Sen Genel Başkanlığı

Okunma Sayısı:553
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN