EMNİYET-SEN’İN AVUKATI TİCARİ KAYGI GÜTMEDEN PMYO MAĞDURLARINA HUKUKİ YARDIMA HAZIR

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:38

PMYO 13. Dönem mezunlarının mülakat sonucu açıklandı. Buna göre toplamda 1700 kişi mezun olmasına rağmen elenerek polis olma hakkını kaybettiğini aynı süreçlerden geçmiş ve bu durumu en iyi anlayabilecek insanlar olarak üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Sadece bir yönetmelik değişikliğiyle getirilen ve objektiflikten çok uzak kalan bu yeni uygulamayla yeni bir zulme daha imza atıldı. 1700 evladımızın hayalleriyle oynandı. 2 yıl süreyle tabi tutuldukları kapalı zor bir eğitimin sonunda diploma almaya hak kazandıkları halde, son anda sen polis olamıyorsun kararıyla genç kardeşlerimizin hayatları solduruldu. Aileleri daha ne olduğunu anlayamadan, ne oluyor bile diyemeden çocuklarının bu kıyıma uğramasını çaresizce izlemek zorunda kaldı.

En başta toplum vicdanını sızlatan bu zalimane uygulama ve sonuçları, Yüce Türk Mahkemelerinin kararıyla da tarihin çöplüğünde yerini alacağı kuşkusuzdur. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Taraf olduğu uluslar arası sözleşmelerle çizilen evrensel hukuk ilkelerine bağlıdır.

Özellikle son 3 yıldır çok yoğun bir şekilde, Emniyet Teşkilatı mensuplarına ve bu teşkilata yeni katılmaya hazırlananlara yönelik, benzer zalimane uygulamaları toplum olarak izledik. İlk olarak 2012 yılında kuruluşu gerçekleştirilen ve sadece polislerin sosyal hak ve menfaatlerini kazanmayı, korumayı ve geliştirmeyi, meslektaşlarının her platformda adeta gözü kulağı olmayı amaçlayan, etkili hukuki yardım sağlamak birinci önceliği olan, aynı zamanda meslek içinde bir denge-denetim vazifesi görecek olan Emniyet-Sen’in yöneticileri mesleklerinden defalarca koparıldı. Ancak bu yöndeki yüzlerce meslekten çıkarma kararının hepsi Türk Yargısından döndü. Bütün üye ve yöneticilerimiz mesleklerine yeniden kavuştu.

Bu zor yargı süreçlerinde bizlerin adına fedakar ve özverili bir şekilde gecesini gündüzüne katarak bütün hukuki bilgi, tecrübe ve birikimini bizlerin mesleğine yeniden dönmesine harcayan ve hepsinde de başarılı olan sendikamızın Avukatı Sayın Emrah AYTEKİN’dir. Avukatımız Emrah Bey’e, hiçbir maddi beklenti içinde olmadan bizlere verdiği büyük desteğinden ötürü minnettar olduğumuzu bu vesileyle bir kere daha belirtmek isteriz.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere; meslektaşlarımıza etkili hukuki yardım sağlamayı birinci öncelikleri arasında olan sendikamızın avukatı şimdi de, 2015 yılı PMYO mağdurlarının mağduriyetinin giderilmesine yönelik aynı hassasiyetle göreve hazırdır.

Altını çizerek belirtmek isteriz ki; bu güne kadar örneklerine rastladığımız gibi, yine ticari ihtiyaçla siz kardeşlerimizin bu zor durumunu fırsata çevirmek isteyen, samimi bir hukuki yardım sunuyoruz görüntüsüyle sizlere yaklaşmaya çalışan bir takım kişilerin türeyeceğine hiçbir kuşkumuz yoktur.

Bu açıklamayı yapmamızın başlıca sebebi; bu tür saiklerle hareket eden, ucuz hukuki yardım ediyoruz görüntüsüyle siz mağdur kardeşlerimize yaklaşmaya çalışanlara kanılmaması ve sendikamızın avukatının hiçbir ticari kaygı gütmeden sizlere hukuki yardıma hazır olduğunu duyurmaktır.

Bir çoğunuzun, bizlerin meslektaşı olan anne ve babalarınızla birlikte yaşadığınız bu büyük üzüntünüzü paylaşıyor, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bu durumunuza en samimi duygularla üzülen; küçük hesapların peşinde koşmayacağını 2012’den itibaren yazılan hikayesiyle açıkça ortaya koyan Emniyet-Sen’liler olarak, bizlerle irtibata geçmenizi bekliyoruz. İrtibat numaramız sendikamızın iletişim linkinde yazılıdır.

Unutmayın, el elin merkebini, ıslık çalarak ararmış !!!

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Emniyet-Sen Genel Başkanlığı

Okunma Sayısı:1114
Tweet

Yorumlar:

Ziyaretçi: 16.10.2015-05:53:59
İstanbul polisinin ve polislerin bu yıl olaylar nedeni ile kulanamadıkları yanacak durumdaki yıllık izinlerinin akibeti neolacak /
Ziyaretçi: 08.09.2015-02:53:41
Üniversite mezunu kom.yrd. alımınıda gündeme getirin lütfen meslek içi alım yok yoksa başka kuruma geçecek çok kişi var
HABERE YORUM YAZIN