EMNİYET-SEN 1 MAYIS BASIN AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:38

      Hak mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel bir adı olan 1 Mayıs’ın, çalışanların geleceğe daha güvenle bakabilmesine yönelik yeni başlangıçlar getirmesini diliyoruz. Ülkemiz genelinde kutlanacak bu bayramın, adı üstünde bir bayram edasıyla, bütün kesimlerin kamu düzenimizin korunması bakımından azami hassasiyeti gösterdiği, demokratik bir havada, marjinal ve provokatif gruplara izin vermeksizin ,polisiye tedbirlere hiç gerek kalmadan kutlanması ve demokratik kazanımlarımıza yeni kazanımların katıldığı kutlamaların gerçek anlamda bir bayram edası ile geçmesi ikinci bir dileğimizdir.
Genel olarak sendikalar tarafından organize edilen kutlamalarda, ülkemizdeki sendikal sorunlara sıkça değinilmesine, sendikal haklar konusunda toplumdaki duyarlılığın arttırılmasına yönelik, sendikalaşabilmenin demokratik toplumlarda olmazsa olmaz bir değer olduğunun altının çizilmesine inanmaktayız.
Ülkemizde özellikle polis, asker ve yargı kurumlarının sendikalaşmadıkça, sendikal değerlerimizin hep eksik kalacağı, istenilen beklenilen seviyeye hiçbir zaman gelemeyeceğinin bilinciyle hareket edilmeli, bu mesajlar sendikalarımızca güçlü bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Çünkü son yıllarda özellikle en başta biz Emniyet Teşkilatı mensupları ve yargı teşkilatındaki güçlü bir taleple ortaya çıkan sendikalaşma isteği karşısında, idarenin sendikalaşmak isteyen bu kesimlere karşı aşırı derecede ölçüsüz, orantısız ve zalimane ön almalarına şahit olunmuştur.
Bunun en büyük göstergesi de Emniyet Teşkilatı içerisinde haksızlık ve hukuksuzlukları dile getirebilmek adına ve bu haksız ve hukuksuz keyfi davranışların önüne geçebilmek adına çıkan Emniyet Sen’e ve yöneticilerine yapılan haksız ve hukuksuz tam anlamı ile zalimane saldırılardır. Hiçbir hukuk kurulanın kabul edemeyeceği hukuksuzluklara maruz kalan biz Emniyet Sen’lilerin yılmadan mücadeleye devam edeceğimizin herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir.
Bu vesileyle; gelecek günlerimizde tüm kurumların örgütlenmiş ve Sendikal haklardan faydalanabilen, daha fazla demokrasi için, çalışanların sömürülmediği, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için hep birlikte alanlarda olacak olan tüm çalışanların 1 Mayıs emek ve dayanışma bayramını kutluyoruz.

 

EMNİYET – SEN GENEL BAŞKANLIĞI

Okunma Sayısı:409
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN