TARİHİ GÜNE DAVET..!

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:38

EMNİYET-SEN’İMİZ İÇİN BİR TARİHİ GÜN DAHA..!

 

Kamuoyunun malumu olduğu üzere, Emniyet Teşkilatı mensuplarının müzminleşmiş sorunlarının çözümü ve bunun neticesinde de halkımıza daha faydalı hizmetler verebilme noktasında büyük bir umutla 9 Kasım 2012 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Emniyet-Sen’imiz, büyük bir umut olmaya devam ediyor.

 

Bilindiği üzere; Ankara Valiliği tarafından, sendikamızın faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik, kuruluşumuzdan itibaren kanunun amir hükmü gereği 1 ay içinde iş mahkemelerinde açılması gereken davanın 6 ay sonra açılması sonrası, yargılama süreci Ankara 9. İş Mahkemesinde devam etmiş, mahkeme talebimiz üzerine bilirkişiye dahi gerek duymadan, Emniyet Teşkilatı mensuplarının sendika kurmasını yasaklayan kanun maddesinin Anayasa’mıza ve uluslar arası sözleşmelere açıkça aykırı olduğu gerekçesi ve bu kanun maddesinin iptali istemiyle itiraz yoluyla başvurduğu Anayasa Mahkemesi 29.01.2014 tarihli kararıyla maalesef Emniyet Teşkilatında çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinin sendika kurmasını yasaklayan kanun maddesinin Anayasa’ya aykırı olmadığına oy çokluğuyla karar vermişti.

 

Anayasa Mahkemesi’nin bu kararının üzerinden 1 yılı aşkın süre geçtiği halde, Ankara 9. İş Mahkemesi sendikamızı halen kapatmayarak, gelecek duruşmanın tarihini 20 Nisan 2015 olarak belirlemiştir.

 

Sendikamız açısından bir tarihi gün de bu tarihtir. Muhtemeldir ki; kararın açıklanacağı bu duruşmada sendikamızın kapatılmayacağına olan inancımız tam olduğunu belirtmekle beraber;

 

Mahkemenin olası kararlarını geniş bir istişareyle değerlendirmek ve takip edilecek yol haritasını belirleyebilmek bakımından; sendikamızın genel yönetim kurulunu, genel denetleme kurulunu, genel disiplin kurulunu ve il yönetimlerini ilk önce Ankara Adliyesine duruşma salonuna, duruşmanın akabinde ise, hep beraber sendikamızın genel merkezinde yapılacak toplantıya davet ediyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Emniyet-Sen Genel Başkanı

Faruk SEZER

Okunma Sayısı:689
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN