EMNİYET-SEN ÜYELERİNE VE KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:38

SENDİKANIN KURUCU ÜYESİYİM ” YALANI “ 

HİÇBİR ZAMAN SENDİKAL FAALİYETİM OLMAMIŞTIR ” KORKAKLIĞI “

MAZBATADAKİ İMZA BENİM DEĞİLDİR” PİŞKİNLİĞİ “

ORAYA İSMİM İRADEM DIŞINDA YAZILMIŞ” YÜZSÜZLÜĞÜ”

Polis Memurları Dayanışma Grubu isimli facebook sayfasında yapılan paylaşımda;  Metin Ergün’ün Ak Parti İstanbul 1.Bölgeden milletvekili aday adayı olduğu, bir gazete yönetmeni ile yapılan röportaja yer verildiği, bu gazete röportajında Metin Ergün’ün;“Ülkemizin ilk polis sendikası olan EMNİYET – SEN “ kurucularından olmam sebebiyle…, …TBMM si çatısı altında çalışanıyla emeklisiyle temsil edilerek çözüm önerilerimizi de sunarak geleceğe daha iyi bakan bir Emniyet Teşkilatı…, …Türkiye nin ilk ve tek Sendikası olan Emniyet-Sen’ in kurucu üyelerinin arasında yer alıp yapılan seçimlerde de Mazbata da ismi bulunanlardanım. …” gibi söylemlerde bulunduğu bilgisi yazılmıştır.

Öncelikle belirtmek gerekir ki; Emniyet-Sen isimli sendikamız, ülkemizdeki bütün siyasi parti teşkilatlarına aynı uzaklık ve yakınlık içerisindedir. Bu açıklamamızın nedeni, herhangi bir kişinin veya kurumun, herhangi bir siyasi partiye yakın ve uzak durmasını ya da durmamasını sorgulamak olmayıp, sadece PMDG’de yer verilen röportajda, Emniyet-Sen isminin kullanılması ve yer alan ifadelerin Emniyet-Sen’den menfaat sağlamaya yönelik olduğu düşünülen yalan yanlış bilgilerin mevcut olmasıdır. Bu nedenle, Emniyet-Sen’in ve üyelerinin haklarının korunması ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1-Metin ERGÜN isimli şahıs, Emniyet-Sen’in kurucu üyeleri arasında yer almamaktadır. Emniyet-Sen’in kurucu 7 üyesi; Faruk SEZER, İrfan ÇELİK, Metehan AYDIN, Ahmet AKKIN, Ömer Osman CEYHAN, Atilla AKTİN, Metin KARAKUŞ’tur.

2-Emniyet-Sen kurucusu olduğunu söyleyen Metin ERGÜN, Emniyet-Sen’in 02/03 Mart 2013 tarihli genel kurul toplantısına katıldığı gerekçesiyle, diğer 105 üye ile birlikte hakkında başlatılan disiplin soruşturması aşamasında polis başmüfettişlerinin emri doğrultusunda istinabe yoluyla, amir Y.D.B. ve memur N.Ç.’ye verdiği savunmasında; “… Belirtilen tarihlerde orada bir polis toplantısı olacağını duydum ve bazı arkadaşların ısrarlı daveti üzerine gittim. Kısa bir müddet durdum ve oradan çıktım. Ekli tutanaktaki imza benim imzama benzemekte ancak benim imzam değildir.

       Ben toplantı tutanağı imzalamadım. Tarihten 15-20 gün kadar sonra bana arkadaşların telefonla arayarak Emniyet-Sen isimli sendikal oluşumun Çankaya Seçim Kurulu tarafından verilen ve Hakim onaylı mazbatada adımın disiplin kurulu yedek üyeleri arasında olduğunu söylemeleri üzerine konuyu araştırdım, ismimi orada gördüm. Lakin benim böyle bir seçimde üye olmam, seçilmem gibi bir talebim olmadı ve oraya ismim iradem dışında yazılmıştır. 02-03 Mart 2013 tarihinden öncesinde ve sonrasında herhangi bir sendikal faaliyetim olmamıştır.

       4688 sayılı Yasanın 15/j maddesiyle yasaklanan sendikal faaliyetin, Emniyet Teşkilatı personeli açısından açıkça yasak olduğunu bilmiyordum. Sonradan imzalattırılan sendikal faaliyetlerin yasak olduğu ile ilgili genelgelerden öğrendim.” ifadelerini kullanmıştır.

Metin ERGÜN isimli şahsın, Polis Memurları Dayanışma Gurubunda yer alan gazete röportajı ile yukarıda yer verilen ifadesindeki söylemleri karşılaştırıldığında; en hafif tabiri ile tutarsızlıkları, en gerçek tabiriyle de yalanları, pişkinliği, yüzsüzlüğü, korkaklığı açıkça ortadadır.

Böyle bir çizgisizlik içerisinde hareket edebilen bir insanın herhangi bir platformda ülkemize, teşkilatımıza nasıl, ne kadar fayda ve zarar sağlayabileceği, hangi Saiklerle de hareket ettiği hususunu, kamuoyunun ve teşkilatımızın mensuplarının DERİN SEZGİSİNE havale ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ve önemle duyurulur

Emniyet-Sen Genel Başkanlığı

Okunma Sayısı:755
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN