TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 09:13

01/01/2015 günü İstanbul Dolmabahçe Sarayı önünde görev yapan arkadaşlarımıza karşı bombalı ve silahlı saldırıda bulunan Fırat ÖZÇELİK isimli şahıs görevli meslektaşlarımızın duyarlılığı sonucunda şükürler olsun herhangi bir can kaybına neden olmadan etkisiz hale getirilerek adli yargının önüne taşınmıştı. Bahse konu olayı yasa dışı DHKP-C terör örgütü üstlenerek yaptığı açıklamalarda intikam yeminleri etmiş ve gelebilecek saldırıların haberini vermişti
       Ne yazık ki aradan bir hafta bile geçmeden Bugün yani 06/01/2015 günü İstanbul Sultanahmet Meydanında bulunan Turizm Şube Müdürlüğüne bağlı noktaya yine yasa dışı DHKP-C terör örgütü militanı Elif Sultan KALSEN isimli terörist olduğu iddia edilen kişi canlı bomba olarak saldırdı. Maalesef bu saldırıda 310056 sicil numaralı meslektaşımız Kenan KUMAŞ şehadet mertebesine erişirken bir meslektaşımızda yaralandı.
Öncelikle şehadet mertebesine ulaşan meslektaşımıza Allahtan rahmet dilerken acılı ailesine başsağlığı temenni ediyoruz. Yaralı olan meslektaşımızın ise biran evvel Cenabı Haktan şifalar vermesini niyaz ediyoruz.
       Ve son olarak Ülke genelinde görev yapan tüm meslektaşlarımıza buradan seslenmek istiyoruz. Zor günler geçirmekte olan ülkemizde saldırılara ilk muhatap olan birimin emniyet teşkilatı olacağını unutmadan öncelikle kendi can güvenliklerini ön plana alarak daha duyarlı ve dikkatli görev yapmalarını bekliyor,tüm meslektaşlarımıza hayırlı görevler diliyoruz. 
       Tüm Teşkilatımıza ve Kamuoyuna saygı ile duyrulur.

Emniyet-Sen Genel Başkanlığı

Okunma Sayısı:283
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN