22.12.2013 Basın Açıklaması

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:29

EMNİYET-SEN BASIN AÇIKLAMASI

 

Emniyet-Sen Genel Sekreteri irfan çelik’in kendisini Yönetim Kurulu Başkanı olarak takdim ettiği talihsiz yazılı basın açıklaması sonrasında aşağıda ki açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Öncelikle belirtmek gerekir ki irfan çelik sendikamızın Yönetim Kurulu Başkanı değil Genel Sekreteridir. irfan çelik sendikamızın kuruluş amacı dışına çıkarak emniyet çalışanlarının hak ve menfaatlerinden ziyade siyasi açıklamalarda bulunmuş ve bu açıklamayı 81 il ve 951ilçe temsilcimiz ile yapmış olduğu istişare toplantıları sonucu alınmış ortak bir karar gibi sunmaya çalışmıştır. Ancak sendikamız halen teşkilatlanmasını devam ettirmekte olup tüm illerimizde ve ilçelerimizde temsilciliklerini tamamlamamıştır. Sendikamızın 81 il ve 951 ilçe temsilciliği olduğu bilgisi de gerçek dışıdır. Halen Sendikamıza ait 44 il ve bu illere bağlı ilçe teşkilatımız bulunmaktadır ve hiçbirinin irfan çelik’in HADDİNİ VE YETKİSİNİ AŞARAK yapmış olduğu bu açıklamadan haberleri yoktur. irfan çelik’in özellikle yargıya taşınmış bir mevzuda tarafgir bir tutum sergilemesi ve Emniyet Teşkilatında şucu bucu ayrımı varmış anlamına gelebilecek bir açıklama yapması kendisinin tek başına yapabileceği bir şey değildir. Kendisine bu aklı vererek Sendikamızı siyasallaştırmak isteyenlerin kim olduğu tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Emniyet-Sen; teşkilatımızda süregelen haksızlıklara, hukuksuzluklara, yıldırmalara, sindirmelere ve her türlü mobbinge karşı kurulmuş, daha önemlisi İNTİHARLARIN ÖNLENDİĞİ BIR TEŞKİLAT hedefinde olan bir hak arama hareketidir. Sendikamızın siyasetin hiçbir kanadı ile işi ve ilgisi yoktur ve olmayacaktır. Başbakanımıza karşı yapılan bir hukuksuzluk var ise buna HUKUK en iyi cevabı verecektir. Ancak bu konu sendikamızın işi değildir.

Yukarıda gerekçelerini açıkladığımız üzere irfan çelik’in Emniyet-Sen’in kurulduğu günden bu yana hassasiyetle yürütmüş olduğu SİYASİ SÖYLEMLERDEN UZAK SALT HAK ARAMA PRENSİBİNİ çiğnemiş olduğunu ve bu YETKİSİZ açıklamayı Emniyet-Sen olarak kabul etmeyerek KAALE almadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz…

 

Faruk SEZER

Emniyet-Sen Genel Başkanı

Okunma Sayısı:269
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN