Genel Başkanımız Faruk SEZER in Emniyet-Sen in 1 kuruluş yıl dönümü mesajı

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:28

Sevgili meslektaşlarım, kıymetli Emniyet-Sen gönüllüleri; bundan tam bir yıl önce 9 Kasım 2012 günü bir avuç inanmış polis memurları olarak tüm Emniyet mensuplarını aynı çatı altında toplamak arzusuyla, Emniyet teşkilatının ve çalışan tüm personelinin sorunlarının çözümü için Emniyet-Sen i kurmuştuk.

          Büyük zorluklar içerisinde, fedakar polis memurları tarafından kurulan, 168 yıllık Emniyet teşkilatının ilk ve tek sendikası olan Emniyet-Sen sizlerinde desteğiyle 1 yılı geride bırakmış bulunmaktadır. Bu bir yıl içerisinde hak aramak için yola çıkan inanmış kişilere Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılmadık hukuksuzluk bırakılmadı, bu uğurda soruşturmalar geçirdik, sürgünler yedik, hatta ve hatta çok sevdiğimiz mesleğimizden edildik. Ancak yılmadık, yıkılmadık haklılığımızı hukuk içerisinde aramaya devam ettik ve haklı davamızın meyvelerini hukuk içerisinde almaya başladık. İdare mahkemelerinden ihraçlarımızla ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldıktan hemen sonra Ankara 9. İş Mahkemesinde görülen sendikamızın kapatma davasında mahkeme tarafından 4688 sayılı kanunun 15/J maddesinin anayasaya aykırılık iddiasıyla iptali sitemiyle Anayasa Mahkemesine Gönderilmesi kararı ile umutlandık.

          Bu güzel haberlerin ışığında 1. Yıl dönümümüzü üyelerimiz ve Emniyet-Sen e gönül verenlerle birlikte kutlamak isterdik, ancak 2013 yılı içerisinde toplam 37 meslektaşımızın intihar etmesi ve bu intiharların 4 ünün son bir hafta içerisinde meydana gelmesinden dolayı, hayatını kaybeden meslektaşlarımız ile ailelerine saygımız gereği sade bir mesaj ile kutlama yapma gereği duyduk. Emniyet-Sen in Kurulmasındaki ana sebeplerden biri olan polis intiharlarının önlenmesi gayesine ulaştığımız gün en büyük kutlamayı yapacağımız gün olacaktır.

           Bu vesile ile intiharsız bir teşkilat için var gücümüzle çalışacak ve teşkilatımızı yaşanılabilir bir hale getirmeye Emniyet-Sen ile ulaşacağımıza söz veriyor, tüm Emniyet-Sen gönüllülerinin 1. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

                Yaşasın Emniyet sen

Faruk SEZER

Emniyet-Sen Genel Başkanı

Okunma Sayısı:304
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN