Genel Başkanımız Faruk SEZER in Yeni Akit Gazetesinden Ramazan ALKAN ın haberi ile ilgili basın

Yayınlanma Tarihi:30-08-15 08:27

Yeni Akit’ten Emniyet-Sen’e saldırdı
Yeni Akit gazetesi Emniyet-Sen’i ve şahsımı hedef göstererek “Emniyet-Sen Aydınlıkçı Çıktı” iftirasını haber olarak sayfalarına yansıtmıştır. Yeni Akit yazarı ve asparagas haberleri ile toplumda tanınan Ramazan ALKAN’ın haberinde Gezi eylemleriyle “ülkeyi karıştıranlar” şimdi de “emniyeti karıştıracak” denilerek Emniyet-Sen’in emniyeti karıştırmak için kurulduğunu iddia etmiştir.
Bilindiği üzere sendikamız 09.11.2012 tarihinde kurulmuştur. Bu gün bir yaşına basan sendikamız kurulduğunda gezi eylemleri yoktu, yaşanmamıştı. Bu güzel günümüzde bu şekilde iftiraların atılması özellikle zaman ve mekan açısından bakıldığında daha ortada gezi eylemleri yokken bu yakıştırmanın yapılmış olması haberinin asılsız olduğunu ve akılsızca hazırlandığını göstermektedir. Ayrıca gezi eylemleri esnasında emniyet-Sen genel Başkanı olarak polis haklarını savunan açıklamalarım kamu oyunca bilinmektedir.
Ramazan ALKAN, haberinde benim ve sendikamız hakkında aydınlıkçı ve Maocu diye bilecek cesareti kendisinde bulmuştur. Bu yakıştırmayı da kesin bir dille ifade etmiştir. Buradan kamu oyunun önünden kendisine sesleniyorum bu iddiasını ispatlamayan müfteridir.
Yeni Akit gazetesi Emniyet-Sen ve beni hedef göstermiş, geçmişte de bilinen gazetecilikten uzak bir habercilik anlayışına devam etmiştir. Daha önce de benzer iftiralar atan gazete bir takım kişi ve şer odaklarının kalemşörlüğünü yapmaya bu haberlerle devam etmektedir.
Haber sonrasından gazetenin 0312 3104119 sayılı telefon numarasını arayarak Ramazan ALKAN ile yaptığım görüşmede haberi kendisine Emniyet Genel Müdürlüğünün verdiğini ve bu teşkilatı 4-5 ergenekoncuya yedirmeyeceklerini söylediklerini öğrendim. Kendisi de bu ifadelerin doğruluğuna inandığını beyan etmiştir. Bu durum karşısında kendisine habercilerin ilkelerinden bahsedilerek hakkımızda bir belge yokken bu şekilde ithamlarda bulunmasının suç olduğunu ilettim. Bu hususta kendine dava açacağımı ve sonuna kadar hesaplaşacağımı, kalemi ile iftira atmak yerine doğruları yazmasını ve hukuki zaferlerimizden bahsetmesini istedim.
Bu haberlerin yayınlandığı dönem sendikamızın hukuki zaferler kazandığı bir döneme geliyor olması düşündürücüdür. Üyelerimizin ve emniyet çalışanlarının bu şekilde kandırılması ve yanlış yönlendirilmesi doğru değildir. Bunun hesabı mahkemelerde sorulacaktır.
Bu iftiralar bizi haklı yolumuzdan döndüremeyecektir. Emniyet-Sen hukuka güvendiğini her platformda dile getirmiştir. Bu güvenimizde bu güne kadar karşılıksız çıkmamıştır. Her ortamda haklı çıktığımız bir dönemde emniyet-seni birilerinin arka bahçesi olarak gösterme çabası hukukun gücü altında ezilecektir. Emniyet-Sen kimsenin sağ kolu, sol kolu, ön bahçesi yada arka bahçesi değildir. Emniyet-Sen; emniyet çalışanlarının ve memurların sendikasıdır, sadece onların lehine işlemler yapmaktadır. Emniyet-senin başarılarını gölgede bırakmak isteyecekler geçmişte olduğu gibi bugünde yarında olacaktır. Emniyet genel müdürlüğü bu tarz haberler yaptırarak sendikamızın güçlenmesini engelleyemeyecektir.
Emniyet sen olarak uğradığımız iftiranın ve kamuoyunu yanlış yönlendirmek isteyen çamur at izi kalsın diye haberler yapanların cezalandırılması için hukuki tüm yollara başvurulacaktır.
Kamu oyuna saygı ile duyurulur.

Faruk SEZER
Emniyet-Sen Genel Başkanı

Okunma Sayısı:383
Tweet

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN