EMNİYET-SEN POLSAN YÖNETİMİNDE

Nisan 28, 2013 de Basında Biz

EMNİYET-SEN POLSAN YÖNETİMİNDE

Emniyet-Sen, POLSAN Genel Kurulu’nda, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün listesini delmeyi başardı. 3 sendikalı polis memuru yönetim kuruluna yedek üye seçildi

SONER ARIKANOĞLU / ANKARA

Emniyet-Sen, Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın (POLSAN) Genel Kurulu’nda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün listesini delmeyi başardı. POLSAN yönetimine dışardan aday olan üç sendikalı polis memuru, kendilerine oy kullanma hakkı bile tanınmamasına rağmen yedek üye seçildi.

Yedi kurucusundan altısı sudan sebeplerle dörder kez meslekten ihraç edilen ve üyelikten istifa eden yedinci kurucusuna da 24 ay kıdem durdurma cezası verilen Emniyet-Sen’e üye 253 polis memuru, POLSAN yönetimire adaylığını koymuştu. POLSAN, Emniyet-Sen’li memurların adaylık dilekçelerini önce kabul etmiş; ancak daha sonra bu dilekçeleri, genel kurul sırasında divan kuruluna bizzat verilmesi gerektiğini gerekçe göstererek sahiplerine iade etmişti.

TULUM ÇIKARDI AMA…

Yaklaşık 90 bin polisin üye olduğu POLSAN’ın 48. olağan kurulu dün Ankara’da yapıldı. Genel kurul, her yıl olduğu gibi il emniyet müdürlüklerince oluşturulan kurullar tarafından seçilen 205′i rütbeli ve 70′i memur olmak üzere toplam 275 delegeyle toplandı. Emniyet-Sen’li 21 polis memuru da genel kurula giderek POLSAN yönetimine aday olabilmek için divan kuruluna dilekçe verdi. Başkanlığını Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş’ın yaptığı divan kurulu, 21 Emniyet-Sen’li polisin adaylığını kabul etti. Ancak delege olmadıkları için kendilerine oy hakkı tanımadı. 275 delegeden 231′inin oy kullandığı seçimlerde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı 24 kişilik yönetim ve denetim kurulları listesi asil adaylar yönünden tulum çıkardı. Ancak Emniyet-Sen, POLSAN yönetimine yedek de olsa beş isim sokmayı başardı. Sendikalı polis memurları İdris Özmen, Yüce Fuat Ural ve Recai Oğuz yönetim kuruluna yedek üye olarak seçildi. Mehmet Kavuştu ve Şafak Soylu da denetleme kurulunun yedek üyeleri oldu. Asil üyeler yönetim ve denetim kurullarındaki görevlerini bırakmak zorunda kalırlarsa yerlerini sendikalı yedek üyeler dolduracak.

KAYNAK: http://www.aksam.com.tr/guncel/emniyetsen-yedekten-polsan-yonetiminde/haber-200378