EMNİYET-SEN BASIN BİLDİRİSİ

Haziran 14, 2013 de Basın Açıklamaları

BASIN BİLDİRİSİ

EMNİYET-SEN BASIN BİLDİRİSİ

Evvela şu bilinmelidir ki ‘’gezi parkı’’ olaylarına ve şekline destek vermemiz mümkün değildir.

Yola çıkışımızın yegane sebebi olan polis haklarını korumak ve polisin sorunlarını gündeme getirmek olduğu için atacağımız bütün adımlar bu doğrultuda olacaktır.

16 gündür aralıksız çalışan polisin hali artık herkes tarafından bilinmektedir. Dünya Basınında polisin beton zeminde uyuduğu resimleri kare kare yayınlanmıştır.

Bazı göstericiler tarafından mizah konusu ve eğlence haline getirilen bu olaylar da en büyük sıkıntıyı hiç tartışmasız polis yaşamaktadır.
Polisin görsel basında veya sosyal medya da canavar olarak lanse edilmesine EGM her zaman ki gibi sessiz kalmış polisi savunma görevi bize kalmıştır.
Yayın ve haberlerimizle polisin son günlerde yaşadığı sorunları ve intiharları ülke ve dünya gündemine taşıdık.

Bu bağlamda; Avrupa Parlamentosunun Gezi olaylarıyla ilgili olarak kabul ettiği tasarısında yer alan ‘’polisin ve yargı mensuplarının tekrar eğitime tabi tutulması gerektiği ‘’ yönündeki açıklamasını kabul edilemez sayıyor ve bunu ülkemizin içişlerine doğrudan müdahale olduğu için tasarıyı yok hükmünde sayan hükümet yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

Her ne kadar bireysel hatalar olsa da; bu denli büyük bir kargaşa da polisimizin soğukkanlılığı ve profesyonelliği dünyanın bütün polis teşkilatlarına örnek olacak kadar başarılıdır.

Çünkü hala ciddi anlamda can ve mal kaybı olmaması polisin mutlak başarısıdır.

3.000 polisin orantılı müdahalesini göremeyen bazı kesimler 1 polisin orantısız müdahalesini günlerce gündemde tutmaktadır.
Gündemin hemen hemen polis olduğu bu olaylar da hükümetimizin ve Sayın Başbakanımızın polisin gerçek temsilcisi olan EMNİYET-SEN yetkililerine randevu verip bizimle de görüşmesi polis camiasına çok olumlu yansıyacaktır.

Herkesin randevu talebini kabul eden Sayın Başbakanımızın bizim randevu talebimize de olumlu cevap vermesini bekliyoruz. Çünkü anlatacak en çok şeyi olan bizleriz. Bu olayların en büyük mağduru ve tanığı biz polisleriz.

Polisimi sahipsiz bırakmam diyen Sayın Başbakanımızın bu zor günlerde bize sahip çıkmasını ve bizimle görüşmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.
Bu olayların bir an evvel son bulması ve meslektaşlarımızın ailelerine kavuşması temennisiyle…

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.
EMNİYET-SEN YÖNETİM KURULU

14.06.2013