Diyarbakır Lice de Ayyıldızlı Bayrağımıza Yapılan Saldırı İle İlgili Olarak Genel Başkanımız Faruk SEZER in Açıklamaları

Haziran 11, 2014 de Basın Açıklamaları

          Diyarbakır Lice de bulunan 2. Hava Kuvvet Komutanlığının içerisine kadar girip, göndere çekili şanlı Türk bayrağımıza karşı bölücü terör örgütü üyeleri ve sempatizanları tarafından çirkin saldırı yapılmıştır.
Türk bayrağımıza saldırı yapılırken hiçbir güvenlik gücü saldırıyı gerçekleştiren teröriste engel olmamıştır.
Rengini şehitlerimizin kanından alan Ayyıldızlı bayrağımız, Türk Milletinin gururu, namusu ve bağımsızlığının en büyük sembolüdür. Büyük Türk Milleti bu bayrak uğruna yüzbinlerce şehit vermiştir. Dış mihrakların oyunu ile vatanımızı, milletimizi bölmeye çalışan, bu topraklara nifak tohumları ekmek için her fırsatı kollayan bölücü terör örgütünün eli kanlı teröristleri ve onun sempatizanları bilmelidir ki, biz Türkler bundan daha beterlerinin üstesinden geldik.
Her platformda şımartılan bu teröristler, neyle ve kimlerle uğraştıklarının farkına varmalıdır. Şanlı Türk bayrağımıza bu çirkin saldırıyı yapan kişileri lanetliyorum, Ayyıldızlı bayrağımıza saldırı yapılırken seyirci kalanları, onlara bu fırsatı verenleri ve destekçilerini şiddetle kınıyorum. Büyük Türk milletinin bu aymazlığa karşı her zamanki vakur duruşu ile en sert cevabı vereceğine bütün kalbimle inanıyorum.

          NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Faruk SEZER

Emniyetsen Genel Başkanı