AZMİN BÜYÜK ZAFERİ

Ekim 30, 2013 de Basın Açıklamaları

 

BASIN AÇIKLAMASI

 Emniyet-Sen için tarihi bir gelişme olarak nitelendirdiğimiz hukuk zaferimizde Emniyet Teşkilatımız çalışanlarının sendikalaşmasında hukuki bir zaferi kazandığımız için bütün dava arkadaşlarımızı kutluyorum. Tüm teşkilat ve mensuplarımız ile ülkemizin hak ve hukuk alanında kazanımlarına vesile olmasını diliyor, bu dava uğruna soruşturmalara maruz kalan, mobbinglere  uğrayan, ihraç olan tüm meslektaşlarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun.

 Demokrasimizin zenginleşmesinde ülkemiz de hukukun üstünlüğü ilkesinin tartışmasız olunduğunu müşahede etmemiz tüm emniyet çalışanları nezdinde onların aile ve yakınlarının nazarında daha da adalete olan güvenin pekiştirilmesine neden olmuştur. AB ilerleme raporunda; Emniyet-Sen nezdinde sendikal faaliyetlerin Türkiye’de yasaklandığı iddiası dile getirilerek ülkemizin hiçte hak etmediği bir konumda gösterilmeye gayreti içinde olunmuştu, ancak Yüce Türk Yargısının bugün vermiş olduğu kararla ülkemizin her gün işleyen ve ilerleyen demokrasi mücadelesinde yeni kazanımların ve gelişmelerin önünü açacak kararı AB ilerleme raporunun önümüzdeki aylar da ne denli yersiz olacağının bir göstergesi olacaktır.

 Bu karar; idarenin Emniyet-Sen sendikasına bakış açısını olumlu yönde etkilemesini ve bu sendikanın kuruluş amaç ve gerekçesinin tamamen polisin özlük haklarının, mali haklarının, sosyal haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik kurulduğunun bilincine varılması dileğiyle tekrar ülkemize, milletimize ve teşkilatımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

NOT: Yeni yönetim kurulu değişikliğini ve resmi kararları emniyetsen.org.tr adlı resmi internet sitesinden takip edilebilir.

İrfan ÇELİK
Emniyet-Sen Genel Başkanı