EY ŞEHİTLERİMİZ! PEKİ SİZ HELAL EDECEK MİSİNİZ HAKLARINIZI

Yayınlanma Tarihi:11-12-16 01:58

EY ŞEHİTLERİMİZ! PEKİ SİZ HELAL EDECEK MİSİNİZ HAKLARINIZI?

 

Soruyoruz çünkü; sizi elin oğluna muhtaç ettikleri gerçeği, maçlarda çıkan her olay nedeniyle sizi şamaroğlanına çevirdikleri gerçeği en açıklığıyla duruyor ortada.

 

Futbolcuların kazandıkları yanında, üç kuruş kalan bir ücret için, elin oğluna (AİHM) muhtaç ettiler sizi. Şenol Güneş gibiler, her canları sıkıldığında, azarlayabilecekleri şamar oğlanı gibi gördüler sizi.

 

Daha geçtiğimiz Nisan ayında “EY ŞENOL GÜNEŞ, POLİS HER CANININ SIKILDIĞINDA AZARLAYABİLECEĞİN ŞAMAROĞLANI DEĞİLDİR” başlıklı yazıyı kaleme almış ve bu yazıyı resmi internet sitemizden yayımlamıştık. http://emniyetsen.org.tr/haber?id=77

 

Ey Milletim! Yine kapkara bir günden geçiyoruz. Bunun da üstesinden geleceğiz Allah’ın izni ve inayetiyle. Gerçekten dayanılacak gibi değil. Yazarken göğsümüz daralıyor. Meslektaşlarımız daha 20-25 yaşlarındaydı. Daha hayatlarının baharındaydılar. 15-16 saat angarya olarak görev yaptıkları, kokuşmuş kumanyalara layık görüldükleri, üstelik bu görevleri sırasında meydana gelen olaylar nedeniyle sık sık şamaroğlanına çevrildikleri bir maç görevinin daha bitimiydi. Bilindik hain el girdi yine devreye, söndürdü hayatlarını acımasızca. Ateş düşürdü ocaklara, yüreklere. Bu seferki de çok acı oldu. Tarifi gerçekten çok zor. Allah c.c. şehitlerimize rahmet eylesin, Yüce Türk Milleti’ne dayanma gücü versin, sabır versin. Milletimizin başı sağolsun. Vatan sağolsun. Vatan sağolsun. Vatan sağolsun.

Şimdi yine hüzünlü cenaze törenleri yapılacak. Bütün devlet büyüklerimiz katılacak törenlere. Haklarınızı helal ediyor musunuz diye soracak imam, hep birlikte hakkımızı helal ediyoruz diyeceğiz. Peki hiç sorduk mu kendimize? Şehitler haklarını bizlere helal edecekler mi? Yaşadıkları kısacık ömürleri içinde haklarını gasp ettiğimiz oldu mu acaba? Mesela, korudukları futbolcuların kazandıkları milyon dolarlar yanında, üç kuruş kalan ve yıllarca talep ettikleri ücret hakları verildi mi onların? Futbol Federasyonunun organizesinde gerçekleşen, tamamen bir ticarethaneye dönüşen, futbolcuların milyonlar kazandığı, futbol yöneticilerinin reklamlarını yaptığı, kumar oynamanın aracı yapıldığı, kısacası herkes için bir ticarete dönüşen futbol maçlarında görev alan polislerin haklarını verdik mi? Tabi ki hayır.

Polisler verilmeyen bu hakları için, sendikaları aracılığıyla AİHM’ne gitti haberiniz var mı? Önce tabiki iç hukuk yolları denendi. Konu en son Anayasa Mahkemesinin önüne götürüldü. Anayasa Mahkemesi hukuk garabeti bir karara imza atarak, bizleri AİHM’ne gitmeye mecbur etti. Bizi elin oğluna muhtaç etti yani. Anayasa Mahkemesi, maçlarda polislerin hakkı olan ücretlerinin verilmeyişini Anayasamızın 18.maddesinde yer alan ANGARYA YASAĞININ ihlali olarak değil de, 55.maddesinde sayılan ÜCRETTE ADALETİN SAĞLANMAMASI YASAĞININ ihlali olarak gördü ve AİHM’ne gitmeye mecbur bıraktı bizleri. Şimdi elin oğlu, bizim haklarımız için karar verecek. Bu ülkemizin büyük bir ayıbıdır. Şubat ayından beri bu başvurumuz karar verilmek üzere AİHM’si hakimlerinin önünde bekliyor.

EVET, BU GERÇEKLER KARŞISINDA, EN BAŞTAKİ SORUMUZU YİNELEMEK GEREKİYOR. EY ŞEHİTLERİMİZ PEKİ SİZ HELAL EDECEK MİSİNİZ HAKLARINIZI?

Okunma Sayısı:1234

Yorumlar:

Ziyaretçi: 12.12.2016-01:59:14
POLİSE DE GARDİYANLAR VEYA SAĞLIK PERSONELİ GİBİ SAĞLIKLI BİR GÖREV SİSTEMİ UYGULANAMAZ MI.
HABERE YORUM YAZIN