ŞEHİT POLİS MEMURU İSMET FATİH ALAGÖZ DAVASI HAKKINDA BASIN DUYURUMUZ

Yayınlanma Tarihi:04-10-16 12:21

Değerli Meslektaşlarımız ve Muhterem basın mensupları, Malumunuz olduğu üzere son günlerde bütün ulusal basında Trafik Polisi İsmet Fatih ALAGÖZ'e çarparak şehit eden Rüzgar ÇETİN hakkında şehidimizin eşinin şikayetçi olmaktan vazgeçtiği haberleri yer almaktadır.

Son 1 haftadır ulusal bir gazatenin magazin ekinde yazarlık yapan Cengiz SEMERCİOĞLU, şehit olan meslektaşımızı suçlayıcı, şehidimizin katilini ise aklayıcı nitelikte yazılar kaleme almış bu vesileyle şehidimizin bugün görülecek olan davasına etki edilmeye çalışılmıştır. Yine aynı şekilde şehidimizin çocuklarının annesi olması sebebiyle tek davacı kişi olan şehidimizin eşinin şikayetten vazgeçmesi mahkeme üyelerini ve davayı etkilememelidir. Şehit bütün ülkenin ve Türk Milletinin şehididir. Türk Milleti adına karar veren mahkeme hakimleri, Türk Milleti uğruna görev yaparken şehadet şerbetini içen şehidimizin bu durumunuda gözününde bulundurarak hiçbir etki altında kalmadan Türk Milleti adına karar vermeleri adaletin tecellisi açısından çok önemlidir.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünün ve İçişleri Bakanlığının davaya müdahil olmasını ve şehidimizin haklarına sahip çıkılmasını beklemekteyiz. Çünkü şehit,bütün teşkilatın ve bütün ülkenin şehididir. Şehidimizin katilinden adaletli bir şekilde hesap sorulmazsa şehidimizin vebali bizlerin ve bütün ülkenin üzerine olur. Başta mahkeme hakimleri olmak üzere, Emniyet Genel Müdürlüğünü ve İçişleri Bakanlığını adil yargılamanın sağlanması ve şehidimizin haklarının korunması için gerekli duyarlılığı göstermelerini beklemekteyiz. Emniyet-Sen olarak konunun takipçisi olacağımızı siz değerli kamuoyuna duyururuz.

 

EMNİYET-SEN YÖNETİM KURULU

Okunma Sayısı:9478

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN