1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Yayınlanma Tarihi:30-04-16 10:11

Hak mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adı olan 1 Mayıs’ın, çalışanların geleceğe daha güvenle bakabilmelerine dair yeni umutlar doğurmasını diliyoruz.


Genel olarak sendikalar tarafından organize edilen kutlamalarda, ülkemizdeki sendikal sorunlara sıkça değinilmesine, sendikal haklar konusunda toplumdaki duyarlılığın arttırılmasına yönelik, sendikalaşabilmenin demokratik toplumlarda olmazsa olmaz bir değer olduğunun altının çizilmesine inanmaktayız.


Ülkemizde özellikle polis, asker ve yargı kurumlarının sendikalaşmadıkça, sendikal değerlerimizin hep eksik kalacağı, istenilen beklenilen seviyeye hiçbir zaman gelemeyeceğinin bilinciyle hareket edilmeli, bu mesajlar sendikalarımızca güçlü bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Çünkü son yıllarda özellikle en başta biz Emniyet Teşkilatı mensupları ve Yargı Teşkilatındaki güçlü bir taleple ortaya çıkan sendikalaşma isteği karşısında, idarenin sendikalaşmak isteyen bu kesimlere karşı aşırı derecede ölçüsüz, orantısız ve zalimane ön almalarına şahit olunmuştur.


Bunun en büyük göstergesi de Emniyet Teşkilatı içerisinde meslektaşlarımızın sosyal hak ve menfaatlerinin alınması, geliştirilmesi ve korunması adına kuralan Emniyet Sen’e ve yöneticilerine yapılan haksız ve hukuksuz, tam anlamı ile zalimane saldırılardır.

 

Hiçbir hukuk kurulanın kabul edemeyeceği hukuksuzluklara maruz kalan biz Emniyet Sen’lilerin yılmadan mücadeleye devam edeceğimizin herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir.


Bu vesileyle; gelecek günlerimizde tüm çalışınların örgütlenmiş ve sendikal haklardan faydalanabilen, daha fazla demokrasi için, çalışanların sömürülmediği, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için hep birlikte alanlarda olacak olan tüm çalışanların 1 Mayıs emek ve dayanışma bayramını kutluyoruz.

 

EMNİYET – SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 

Okunma Sayısı:1391

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN