DÜN SUSTUK MU Kİ, BUGÜN SUSALIM...

Yayınlanma Tarihi:26-03-16 11:02

DÜN SUSTUK MU Kİ, BUGÜN SUSALIM...

DÜN HAKLIYDIK, BUGÜN ÇOK HAKLIYIZ...

 

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım!

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

 

Sendikamız kurucuları bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın demedi, haksızlığın üzerine gitmek için ellerini taşın altına soktu. Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğünün 8/32. maddesinden ihraç edildi, ancak gerek idari yargıda gerekse Danıştay'da; “... mevzuata uygun olarak kurulan ve halen isleyişine devam eden sendikanın faaliyetine katılınması nedeniyle görevine son verilmesi AİHS'nin ihlal edildiği sonuç ve kanaatine varılmıştır” gerekçeleriyle bu cezanın hukuksuz olduğu ilan edildi.

 

Sendikamız son olarak meslektaşlarımızın köle gibi çalıştırılmaların önüne geçmek için 8/24 çalışma sistemini idarelerden talep etti. Bu talebimizin kısa vadede kabul edilmeyeceğinin bilincindeyiz ancak haksızın yanında da durmayacak, meslektaşlarımızın hakkınızı sonuna kadar arayacağız.

 

3600 Ek Gösterge ve Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğünün dayanağı olan Emniyet Teşkilatı Kanunu 83. maddesinin iptali gibi; 8/24'ü de başaracağız.  Şimdi Emniyet Genel Müdürü adına 1. Hukuk Müşaviri 1. Sınıf Emniyet Müdürü Olgun ALTUNDAŞ’ın imzaladığı bir yazıyla, hukuken olmayan disiplin tüzüğünün 8/32. maddesi ile halen tehdit ediliyoruz. Sendikamız ve bizi bir an yalnız bırakmayan avukatımız yok sayılıyor. Bu tehdidi yapanlara şimdi sormak lazım, daha önce bu maddeden defalarca ihraç cezalarını kim kazandı kim?

 

Karşımızda hangi davayı kazandınız da, şimdi çıkmış tekrar tehdide başlamışsınız. Edep yahu!

 

Suçüstü yakalanmanın yarattığı hezeyanla, Devlet adabından uzak; gayri ciddi, gayri hukuki bir üslupla o yok, bu yok, şu yok hükmünde demek artık gerçekleri ortadan kaldırmayacaktır. Artık maymun gözünü açmıştır. Bu düzene dur diyecek sendikamız, çalışmalarına devam etmektedir ve var olduğunu bir çok mahkeme kararıyla size ispatlamıştır.

 

Herkes haddini ve hududunu bilecek, hakkı sahibine verecektir. Bahse konu bu yazıyı imzalayan kişi, TCK 118. maddesinde sayılan, sendikal faaliyetleri engellemek suçunu işlemiştir. Bu kişi hakkında hafta başında gerekli suç duyurusunda da bulunulacaktır.

Bütün teşkilatımıza tebliğe çıkarılan bu yazıya, meslektaşlarımız itibar etmemelidir.

 

En son, Ankara Valiliği tarafından sendikamızın kapatılması istemiyle açılan davaya bakan Ankara 9.İş Mahkemesi, 16.12.2015 tarihli kararıyla bu istemi reddederek, sendikamızın kapatılmamasına karar vermiştir. Sendikamız halen işleyişini sürdürmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

EMNİYET-SEN GENEL MERKEZİ

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı:3573

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN