20 YILINI DOLDURAN POLİS MEMURLARININ EMEKLİLİĞE SEVK EDİLECEĞİ İDDİALARINA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMAMIZ

Yayınlanma Tarihi:03-01-16 02:14

20 YILI DOLDURAN PERSONELİN EMEKLİLİĞİ SEVK EDİLECEĞİ SAHTEKARLIĞI
Değerli meslektaşlarımız, son günlerde sosyal medya sayfalarında, Emniyet Genel Müdürlüğünün emir yazısına istinaden hazırlandığı iddia edilen ve Emniyet Teşkilatında 20 yılını dolduran personel hakkında emeklilik işlemlerinin başlatılmasının, ilgili personelin ilişiklerinin 15.02.2015 tarihine kadar kesilmesinin istenildiği 25.12.2015 tarihli İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ait olduğu görülen bir belge dolaşmaktadır.
Öncelikle belirtmek gerekir ki; dolaşımda olan bu yazı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı hiçbir taşra teşkilatı yazışma kurullarına uymamaktadır. Bu yazı Emniyet Teşkilatı çalışanlarının kafasını bulandırmak ve huzurunu kaçırmak isteyen odakların uydurduğu sahte bir yazı olduğu çok açıktır. Emniyet Genel Müdürlüğü ve tüm taşra teşkilatlarının yazısında olması gereken EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) numarası bu yazışmada yoktur. Yine yazı içinde geçen kimi kelimeler Emniyet Teşkilatı yazışmalarında kullanılmaya son verilmiş olan kelimelerdir.
En önemlisi de; aynı konu hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünün 17.12.2015 tarihinde yaptığı basın açıklamasında http://www.egm.gov.tr/Duyurular/Sayfalar/Basin-Aciklamasi-17-12-2015.aspx, bu konularla ilgili yürütülen herhangi bir çalışmanın olmadığı kesin bir dille yalanlanmış olması karşısında, hala bundan vazgeçilmemesidir. Emniyet Genel Müdürlüğünün bu kesin yalanlamasından sonra bile bu tür söylentilerin ısrarla gündemde tutulmaya çalışılması çok manidar hal almıştır.
Bizler de inanmaktayız ki; Emniyet Genel Müdürlüğünün yukarıda belirttiğimiz açıklamasında yer aldığı gibi, 5434 Sayılı Emekli Sandığı Kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda böyle bir işlem yapılması hukuken mümkün değildir. Emniyet Teşkilatında çalışan amir kadrolarına geçtiğimiz aylarda yapılan zorunlu emekliliğe sevk etme uygulamasının, en alt kademe olan memur kadrolarına yönelik, yaş haddine gelinmesi haricinde yapılması mümkün değildir.
Görüldüğü üzere bu gibi iddialar tamamen gerçek dışı ve maksatlıdır.
Meslektaşlarımıza ve kamuoyuna duyurulur.

Okunma Sayısı:44950

Yorumlar:

HABERE YORUM YAZIN